***یادداشت روز***

99 شروع پیش ثبت نام ترم تابستان 2 برای اطلاعات بیشتر با شماره های 77181273 77181322 - 66964450 - 66964451  تماس حاصل فرمایید.

99 برای ثبت نام در کلاس ها ابتدا در قسمت تعیین سطح ، خود را ارزیابی کنید سپس وارد حساب کاربری خود شوید و کلاس مربوط با سطح خود را انتخاب و نهایی کنید.

99 آموزش کسب درآمد مستمر از بورس با تدریس دکتر علی پوراشراف، برای ثبت نام کلیک کنید یا با شماره 88934456-021 با داخلی 126 تماس حاصل فرمایید.

99 ثبت نام آزمون EPT شهریور ماه دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه 19 مرداد ماه آغاز شده برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید. 

 99 ثبت نام بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کابردی (کاردانی - کارشناسی) در سازمان سنجش تا مورخ 4 شهریور ماه 98 می باشد.

 

فناوری‌های آینده در لوله‌های خلاء

در دنیای امروز، استفاده از لامپ‌ها یا لوله‌های خلاء، کاری دشوار و سخت است اما «دارپا» از این فناوری به عنوان تکنولوژی آینده یاد می کند.

دارپا (DARPA) یا سازمان پروژه‌ های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی امریکا از تمرکز این سازمان بر طرح های جدیدی از لوله های خلاء و تکنیک های ساخت آنها برای کاربرد در سیستم های مخابراتی و همینطور سیستم رادار در آینده خبر داده است.

microelectronics حالت جامدی از بخش اعظمی از حوزه الکترونیک را در برگرفته که اغلب به سختی می توان تصور کرد که انتقال از لوله های خلاء به ترانزیستورها چه اتفاق بزرگ و تاثیرگذاری است. اگر لوله های خلاء هنوز وجود داشتند باید اسمارت فون های امروزی به اندازه آشیانه یک هواپیما بوده اما به اندازه یک شهر کوچک انرژی مصرف می کردند.

این معایب می توانند دلیلی مبنی بر قدیمی بودن این تکنولوژی باشند. اما دارپا در خبری اعلام کرد، بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه خلاء الکترونیکی در سازمان وزارت دفاع امریکا وجود داشته و استفاده می شوند. تقویت کننده های ارزان قیمت و با قدرت زیاد باعث شده اند که طیف الکترومغناطیس شلوغ و پر ازدحام شود.

علاوه بر این، نسل جدید دستگاه های خلاء الکترونیکی نیاز دارند تا در توان های بالاتر و همینطور فرکانس های موج میلیمتری بالاتری از ۷۵ گیگاهرتز عمل کنند تا از هر گونه اختلالی جلوگیری شود.

اما دارپا در حال توسعه نسل بعدی دستگاه های خلاء الکترونیکی است که در فرکانس های موج میلیمتری عمل می کنند. برنامه های ابتکاری و لوله های خلاء دارپا قراردادهایی را برای مدلسازی و شبیه سازی دستگاه های خلاء الکترونیکی منعقد خواهد کرد تا به درک بهتری از انتخاب فرآیندهای انتشار و همینطور توسعه تکنیک های جدید ساخت و تولید بپردازد.

این برنامه از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا در اختیار داشتن فرکانس های موج میلیمتر نیازمند اجزای بسیار کوچک با انطباق فوق دقیق است.

گالری تصویر

  مرکز توحید: خیابان توحید، نرسیده به خیابان آزادی(بالاتر از مترو توحید)، روبروی بانک گردشگری، پلاک 10        تلفن: 51-66964450


  مرکز نارمک: بزرگراه رسالت، بعد از چهارراه سرسبز، نبش میدان 46، پلاک55    تلفن: 77181322، 77181273


  مرکز صادقیه: فلکه دوم صادقیه، تقاطع اشرفی اصفهانی و سازمان آب، جنب آموزشگاه بعثت دختران، پلاک 35، طبقه 2 


   مرکز بام تهران: سعادت آباد، میدان بهرود، شهرک بام تهران، برج M1  

JoomShaper